Jak na przykład skutecznie zrealizować migrację środek danych

Migracje dużych centrów danych będą wystarczająco zawiłe, ponieważ stwarzają znaczne ryzyko dla uczciwości biznesowej. Poniższe najlepsze staż mogą ulżyć kierownictwu IT w przydzieleniu odpowiednich zapasów do schematów migracji, funkcji i testów, które umożliwiają chronić dokumentację firmową jak i również poufne informacje, a także ulepszą wszystkie warunki wstępne sukcesu.

Decydenci INFORMATYKĄ, którzy stoją przed zleceniem migracji własnych korporacyjnych centrów danych w czasie ogólnej strategii modernizacji infrastruktury:

 • Stale łącz praktykę stron trzecich z ugruntowaną bazą wiedzy, szczególnie jeżeli nie mają one wystarczającego doświadczenia na firmie, tak aby zaplanować, zrobić i sporządzić raporty odnośnie tematu dużych projektów podobnych do migracji centrów danych.
 • Zapewnienie opracowania i poparcia rzetelnej strategii komunikacji dla wszystkich faz migracji a mianowicie jest to konieczne, aby obniżyć ryzyko lapsusów. Upewnij się, że każde wydziały, wskazane jest dotyczy problem, są zaopatrywane z wyczerpującymi informacjami.
 • W celu użycia ograniczenia ryzyka korzystają pochodzące z protokołów odzyskiwania po dysfunkcji i wielokrotnie przeprowadzają analizy.
 • Skrupulatnie zapisuj, jak proces migracji jest realizowany we pewnych okresach planu, aby zapewnić, że drogie zapisy merril data site są lekcjami, i materiały referencyjne dla obserwacji po migracji są zachowane dla kompletnej kompletności kompletnej procedury.
 • Rzućmy okiem na stałe przykłady, które powinien wziąć odpowiedzialny menedżer IT w toku wykonywania migracji centrum informacji.

  1. Pferowane doświadczenie Poprzednio rozpoczęciem takiej ważnej wycieczki bardzo ważne jest upewnienie się, hdy posiadasz wystarczające umiejętności. Ekspertyza stron trzecich może być odpowiednim rozwiązaniem.

  2-ie. Składanie należytego zespołu Fundamentalne projekty wymagają doświadczonego lidera, który zbuduje zespół zestawiony z ekspertów ze każdego zaangażowanych działów. Ten projektodawca musi dodatkowo mieć ewentualność zarządzania zasobami i przypisywania zadań.

  kilku. Etap przygotowania Sukces wszelkiego projektu zależy od ścisłego przygotowania i skrupulatnego wyznaczania celów. Przydatne są także testy.

  4. Ułatw to Im skromniej danych domaga się ruchu, tym łatwiej stanie się cały proces. Spróbuj uprościć, skondensować, zwirtualizować, zoptymalizować, wyczyścić dane dzionki przed rozpoczęciem projektu.

  pięć. Zarządzaj współzależnościami Na tym kroku dokonuje się wyraźnej weryfikacje wszystkich powiązań między aplikacjami, platformami i różnymi urządzeniami, takimi jak chmura, panele radiowe i magazynowanie danych na miejscu. Podczas tegoż etapu będziesz dalej rozważał stabilność i tworzy listę małych detali różnych etapów projektu.

  6. Miej pełne przekonanie, aby się komunikować Funkcjonująca strategia łączności jest wymagana na pewnych etapach migracji danych. Komunikacja ma podstawowe znaczenie, jeśli chodzi o eliminowanie błędów i tworzenie zaufanych tras wymiany materiałów badawczych. Komunikacja ma obowiązek obejmować wszelkie działy jak i również definiować parcypantów i obowiązki podczas zupełnego procesu.

  Dysputa na temat wykazu migracji z wewnętrznym grupą IT i jednostkami biznesowymi jest także ważna będącą sposobem na uniknięcie zakłóceń. Daj znać o kamieniach milowych, prawdopodobnych wyzwaniach jak i również skup się na sukcesach.

  7. Organizowanie jest główne Liczba etapów migracji informacji często zależy od przeróżnych czynników, jak na przykład wielkość środku danych, ryzyko przerw na świadczeniu propozycji, a także oczekiwania budżetowe.

  8. Zaplanuj przyszłość Problemy są zamieszczane niewątpliwie w wszystkich etapach faktycznej alternacji danych. Mocodawca musi przewidzieć takie zmartwienia, aby skonstruować odpowiednie protokoły unikania ryzyka. Ponownie zabiera to naszych decyzji do odpowiednio zaplanowanej fazy przygotowawczej.

  9. Testy odgrywają dużą rolę Perfekcja pochodzi z doświadczeń. Przed rozpoczęciem migracji produktów należy zrobić zestaw testów, aby umożliwić „poziom bazowy” różnych poziomów operacyjnych, w niniejszym jego zdolność do działania bez oddziaływania na swoim wydajność.

  dziesięciu. Nie panikuj Aby uniknąć nieplanowanych błędów, zaimplementuj czas „zamrożenia” rozpoczynający się tuż przed rozwojem migracji i zatrzymujący się natychmiast po zakończeniu migracji.

  Podczas migracji przygotuj się na troski z komunikacją, błędne wiadomości uwierzytelniające albo nieprawidłowe testy. Czasami tego rodzaju problemy wywołują kaskadowy wpływ na generalną wydajność układu, szczególnie, jeśli nie została ustawiona ani jedna droga ewakuacji.

  11. Testowanie ponownie Nawet jeśli wykonałeś powtarzające się testy, zastosuj podejście oparte w ryzyku, które opiera się za opiniach profesjonalistów wewnątrz przedsiębiorstwa.

  12. Testy po migracji Hurra! Ukończyłeś bezbłędną migrację. Mimo to powinieneś mieć przydzielone zasoby eksperckie przydatne przez następny tydzień. Dodatkowa uwaga jest nadal uzasadniona niepowodzeniem w skuteczności sieci. Przetestuj także, albo usługi internecie korporacyjnej jak i również zapory ogniowe są w pełni przetestowane co do stabilności i szybkości.

  trzynaście. Wykonaj Audyt Audyt wycieczki migracyjnej wydaje się zwykle zasadny. Ten cenny przegląd zagwarantuje bezcenne detale i mądrość na temat różnorodnych czynników triumfu.

  14. Wykonaj zamknięcie Zakończ zamknięcie w całej odpowiedni środek, aby upewnić się, że żadne ukryte błędy nie wpłyną w korpusy